Představení projektu

SOS dětské vesničky


SOS dětské vesničky patří mezi nejstarší neziskové organizace pomáhající dětem ze sociálních a znevýhodněných podmínek. V současné době poskytují pět typů služeb. Z historie SOS dětských vesniček nelze opomenout rok 1960, kdy se čeští lékaři začali důkladně zaobírat nedostatky ústavní péče dětí bez rodin a také s emocionálními deprivacemi dětí. Velkou inspirací pro lékaře v té době byly SOS dětské vesničky v sousedním Rakousku a jiných západních zemích. O deset let později byla otevřena první SOS dětská vesnička pro třináct maminek.

 

Od roku 2014 se výrazně rozšiřuje služby a kapacity tak, aby mohly SOS dětské vesničky pomáhat více dětem. Pět hlavním služeb zahrnuje preventivní pomoc pro rodiny, okamžitou pomoc dětem v krizovém centru a také podpora pěstounských rodin. Pro mladé lidi od 18 do 26 let se nabízí Dům na půl cesty, kde najdou mladí jistotu, bydlení i podporu a bezpečněji pak vykročí do samostatného života. A nelze zapomenout ani na volnočasové centrum, kde mají děti důvěru a oporu, tráví zde čas hrami s kamarády či psaním úkolů.

 

Zapojte se také


0
podporovatelů

0 Kč
celkem vybráno

0
aktivní nabídky

Podpořte nás využitím nabídky


Tato společnost nemá žádné nabídky

Čím žijeme


Dobrovolnictví


Kdo se zajímá o dobrovolnickou činnost, může začít pomáhat SOS dětským vesničkám v rámci celé České republiky. Čísla hovoří za vše, podívejte se, kolika dětem, mladým a rodinám již SOS dětské vesničky pomohly k lepšímu životu.

SOS Sluníčko


Za více než padesát let fungování umožnilo dětem najít útočiště a užívat si dětství v bezpečí. Ostatně sledujte sami aktuální projekty, třeba SOS Sluníčko, jež nabízí nepřetržitý provoz pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Dej nám o sobě vědět

Přidej se k nám


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle podmínek ochrany osobních údajů *