Vyraž na Tour de Aleje a podpoř ochranu stromů a alejí

Nezisková organizace Arnika, spojující lidi usilující o lepší životní prostředí, organizuje Tour de Aleje, jejíž výdělek půjde na ochranu stromů v Poodří.

Cyklisté a cyklistčata, je tady pro vás červencová výzva, jak prohnat vaše bicykly a zároveň podpořit výsadbu nových stromů v alejích. Uděláte něco pro zdraví i pro přírodu.

Arnika Vás zve do Chráněné krajinné oblasti Poodří na společnou cyklovyjížďku alejemi s naučnými zastávkami, kde se dozvíte mnoho zajímavého o stromech a jejich obyvatelích. (Více o komentovaných zastávkách se dozvíte na webu). Trasa vede převážně cyklostezkami nebo silnicemi III.třídy, některé úseky vedou loukami. V cíli budou nejen na cyklisty čekat soutěže, výstava o alejích, ale i tombola.. Pro děti bude připraveno zábavné odpoledne, výtvarná dílnička, hry a soutěže pro nejmenší.  Benefiční akci pořádá spolek Arnika a koná se pod záštitou starosty městyse Suchdol nad Odrou Ing. Richarda Ehlera. Výtěžek ze startovného bude věnován na výsadbu stromů a alejíobnovu hlavatých vrb, provoz ekoporadny a také na ochranu vzácného brouka páchníka v Poodří. Dětské kolo do soutěže věnovala firma 4EVER, koloběžku pro dospělé věnoval městys Suchdol nad Odrou, pískoviště a hmyzí domeček firma ČISTÉ DŘEVO.

Zvýhodněná registrace on-line

→ dospělý 120,-

→ dítě/junior/senior 70,-

→ rodina 300,- (2 cyklisti +1 a více cyklistčat)

Registrace na startu

→ dospělý 150,-

→ dítě/junior/senior 80,-

→ rodina 380,- (2 cyklisté + 1 a více cyklistčat)

Online registrace probíhají do úterý 14. 7., pozdější registrace je možná až přímo na místě.


Akci doporučuje mistryně světa v dráhové cyklistice i moderátor pořadu Cyklotoulky:

Videopozvánka od mistryně světa v dráhové cyklistice Lady Kozlíkové-Usnulové.  

Videopozvánka od moderátora pořadu Cyklotoulky Viléma Dubničky.


Posláním Arniky je chránit přírodu a zdravé prostředí pro budoucí generace doma i ve světě. Dlouhodobě prosazuje méně odpadů a nebezpečných látek, živé řeky a pestrou přírodu a právo občanů rozhodovat o životním prostředí. Díky téhle organizaci můžete podpořit životní prostředí kdykoli mimo tuhle akci zakoupením voucheru Dárek pro přírodu. Můžete si vybrat, zda adoptujete luční květinu,  přispějete na testování obsahu toxických látek ve výrobcích, kontrolu čistoty českých řek nebo výsatbu stromu. Jsou to dárky, které mají smysl. :)