Jak nás vidí Sam?

Viděli jste film nekonečný příběh? Hrdina Bastian tam se svým věrným přítelem psem Falcem zachraňují svět před nicotou.


Kromě skvělého vyprávění příběhu huňatého psa a jeho kamaráda nese příběh ještě několik dalších metafor, na kterých také stavíme.

 

Pozorovatel ovlivňuje děj

Řada teorií uvádí, že pokud neexistuje pozorovatel, neexistuje ani pozorovaný předmět. Další zase to, že již samotné pozorování ovlivňuje vlastnosti předmětu. Kniha nekonečný příběh pak toto ukazuje v paradnim příběhu.

 

V My Fair Landia jsme pochopili, že v době internetu může takto fungovat celý trh. Pozorovatelé a čtenáři - uživatelé naší platformy mohou ovlivnit to jaký bude trh jen svým pozorováním a tím co dělají v naší síti. Chovat se fér je spoustě lidem přirozené a když si mohou vybírat, jednoduše volí to co je správné. Přičemž 

 

Nikdy nebojuj sám

 

Věděli jsme, že to bude těžké. Kdyby bylo “porážení nicoty” jednoduché, dělal by to každý. Ale ani Bastian to nezvládl sám. My sice nemáme Falca, Kamenožrouta a super rychlého šneka, ale máme vás - uživatele, kteří svými nákupy u férových lokálních prodejců mění trh každý den. 

 

Navíc již sdílením platformy šíříte myšlenky dál do světa a zatlačujete “nicotu” zpět kam patří. V nejbližších měsících připravujeme nasazení funkcí, které pomohou i s větší férovostí na trhu práce a odmění vás za to, že jste s námi.

 

Každý píše svůj příběh 

 

Nakonec naprosto zásadní myšlenkou je, že svůj příběh si každý vytváříme sám. V My Fair Landii jsme se rozhodli začít psát celou novou knihu - pokračování Nekonečného příběhu, kde můžeme společně s vámi změnit to, jak lidé nakupují, pracují a nakonec přimět i velké firmy se zamyslet nad tím, zda by se jim vlastně férové jednání nevyplatilo víc. Víme, že čím více uživatelů budeme mít, tím rychleji to půjde. Je to dlouhá cesta, ale jak se někdy říká “cesta je cíl”. 

 

Jak vidíte, v pohádkách můžete najít mnoho inspirace pro malé i velké projekty, motivaci i skrytá poselství, které vám pomáhají na cestě. Takže čtěte a předčítejte také svým dětem, protože myšlenku férové sítě, kde každým nákupem pomáháte tvoříme nejen aby se nám lépe a výhodněji nakupovalo, ale i pro další generace. 


SAMUEL HORNEK 

CO-FOUNDER MFL